Blind Eye: W jaki sposób placówka medyczna pozwala lekarzowi uciec z morderstwem

W Blind Eye , książce, która stanowi podstawę oskarżenia przeciwko medycynie, James B. Stewart, odbiorca nagrody Pulitzera z 1988 roku za swoją relację z krachu giełdowego i handlu poufnymi informacjami, zebrał znane fakty dr. Michaela. 14-letnia kariera Swango (1983-1997) jako podejrzany seryjny zabójca medyczny. Swango jest określany jako podejrzany seryjny morderca, ponieważ nigdy nie został skazany za morderstwo i jest obecnie w federalnym więzieniu za popełnienie oszustwa w swoich wnioskach o pracę jako lekarz. Fakty są następujące: Swango pochodził z nieczułego domu zdominowanego przez tyrańskiego, okrutnego i często nieobecnego ojca oraz kochającą, ale nieadekwatną i sfrustrowaną matkę. Ukończył szkołę średnią w katolickim liceum w Quincy w stanie Illinois w 1972 roku. Przez dwa lata uczęszczał do Millikin University, zaciągnął się do Marines przez dwa lata, a następnie ukończył z wyróżnieniem Quincy College, rozpoczynając już swoją drogę do oszustwo poprzez fałszowanie jego dokumentacji wojskowej podczas ubiegania się o przyjęcie na studia.
Zapisując się w szkole medycznej Southern Illinois University w 1979 roku, Swango szybko wyróżniał się z powodu swoich dziwnych, militarystycznych i aspołecznych zachowań. Nie ukończył szkoły w 1982 r. Z powodu tego, co Stewart opisuje jako zaskakująco apatyczną i oszukańczą działalność w zakresie rotacji położnictwa i ginekologii. Do tego czasu makabryczne powiązanie było już widoczne między jego obecnością a śmiercią pacjentów. Mimo, że znalazł się w jednym głosie wydalenia, Swango ukończył studia w kwietniu 1983 roku, udając się na pobyt w neurochirurgii na Ohio State University (OSU). W tym momencie zaczyna się spisek milczenia.
Narracja jest często chaotyczna i niepewna, a jednak Stewart jest zręczny w opisywaniu instytucjonalnej i indywidualnej naiwności, niekompetencji, mentalności starego chłopca – krótko mówiąc, tragikomii medycznych błędów administracyjnych – które wraz z szczęściem i charyzmą Swango 14-letnia kariera jako podejrzany seryjny zabójca medyczny. Począwszy od oświadczenia dyrektora neurochirurgii i dyrektora ds. Edukacji medycznej na OSU, że nie czytam listów dziekana , osoby z zawodu lekarza, zarówno tutaj, jak i za granicą, nie radzą sobie dobrze, gdy są oceniane jako krytyczni oceniający rówieśnicy jako strażnicy zdrowia nieznajomych.
Mimo ostrzeżenia między południowoamerykańskim uniwersytetem, OSU zatrudnił Swango, który unosił się, jak jakiś śmiercionośny duch Goi, nad niewyjaśnionymi zgonami pięciu pacjentów (według liczby Stewarta). Po tajemniczej śmierci w lutym podczas stażu chirurgicznego Swango, administracja OSU przeprowadziła to, co można nazwać niewiarygodnie nieudolnym i powierzchownym śledztwem. Ta nieudolność, oczywiście, została później złożona jedynie w formie tego, co uderzy czytelnika w samoobsługową zatoczkę, która bardzo zbliża się do utrudnienia sprawiedliwości, gdy lokalne i później odległe władze zwróciły się do OSU, zadając trudne pytania o OSU. pierwsza okazja do złapania Swango.
Swango zbyt często znajdował się w niewytłumaczalny sposób w pobliżu łóżek pacjentów, którzy zmarli, ale ostatnio bardzo żyli – w innych szpitalach w całym kraju, a ostatecznie na całym świecie
[patrz też: nerw okoruchowy, półpasiec icd 10, riwaroksaban ]
[hasła pokrewne: goodfest 2015, autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, olx trzcianka ]